
Nadużycia alkoholu powodujące niebezpieczne wahania nastroju
Z raportu Krajowego Badania Używania Narkotyków i Zdrowia (NSDUH) wynika, że 86,4 procent osób w wieku 18 lat i starszych twierdzi, że używało alkoholu. Oznacza to, że znaczna większość populacji Stanów Zjednoczonych w pewnym momencie swojego życia spożywała alkohol. W zależności od ilości, nadużywanie alkoholu może powodować niebezpieczne wahania nastroju, które mogą mieć poważny wpływ na pijanego, jak również na członków jego rodziny lub inne osoby.
Picie alkoholu jest popularną formą aktywności społecznej i może mieć miejsce w różnych miejscach. Imprezy biurowe, kluby towarzyskie, festiwale, koncerty często przyciągają konsumentów alkoholu. Podczas gdy wiele osób pije w sposób odpowiedzialny i albo ogranicza swoje spożycie alkoholu do przebywania z przyjaciółmi, którzy pomagają monitorować ich zachowanie, inni piją znacznie, będąc sami lub z innymi, co może prowadzić do zachowań wymykających się spod kontroli.
Dramatyczne wahania nastroju i emocje Kolejnym etapem, który często pojawia się, gdy ludzie nadal piją więcej alkoholu, jest złość lub czasami wściekłość. Niektórzy stają się chętni do walki lub obwiniania innych za swoje problemy. Nadużywanie alkoholu i narkotyków wiąże się z wysokim wskaźnikiem przemocy domowej. W domu lub na imprezach lub wydarzeniach, na których picie alkoholu odgrywa znaczącą rolę, wiele osób będących pod wpływem alkoholu spotka się z innymi w podobnym stanie, co może szybko przerodzić się w urazę, kłótnie i napady, jak to często ma miejsce w bójkach w barach. Żałosna postawa lub stanie się moroskim może być trzecią dramatyczną zmianą emocjonalną lub ciężkim lub nawykowym spożyciem alkoholu. Użalanie się nad sobą jest nadrzędną emocją, która osłabia pijaków na tym etapie upojenia. Wina, wstyd i zażenowanie są powszechnymi emocjami, których doświadcza się. Niektórzy pijący chowają się przed bliskimi, zamykając się w sypialni lub zabierając się za jazdę samochodem, aby uniknąć kontroli, krytyki i osądu. Ktoś pod wpływem może popłakać się łzami z pozoru bez powodu. Doprowadzenie go do granic możliwości Czwartym wspólnym skutkiem postępującego nadużywania alkoholu jest tzw. przemijanie. Pijący może stać się nieprzytomny i nieco niereagujący, zmuszony do "uśpienia" skutków picia alkoholu, ponieważ jego ciało osiągnęło punkt nasycenia, w którym nie jest w stanie utrzymać dodatkowego spożycia alkoholu. Na tym etapie, z powodu stanu nieprzytomności, pijak nie wyraża żadnych emocji. Jednak przyjaciele i krewni często obawiają się, że osoba ta nie reaguje. Każdy z tych efektów emocjonalnych alkoholu może mieć różny czas trwania i intensywność, ale jest uwarunkowany reakcją ciała i umysłu na alkohol w organizmie danej osoby. Niektórzy pijący alkohol rozwinęli silne odruchy samokontroli, podczas gdy inni rozpływają się w serię emocji po kilku drinkach. Bycie w pobliżu osoby nadużywającej alkoholu daje wgląd w to, czego można się spodziewać podczas każdej walki alkoholowej.
Znalezienie pomocy w walce z nadużywaniem alkoholu
Niebezpieczne oddziaływanie alkoholu na organizm wynika z indywidualnej reakcji każdego człowieka, jak również z intensywnych wahań nastroju, które mogą wystąpić spontanicznie. Dzięki logice i odpowiedzialności, im więcej piją, osoby te są zdolne do nieplanowanych aktów przemocy, takich jak wspomniana wyżej przemoc domowa, w tym gwałt na randce w roli sprawcy lub ofiary. Ciężkie picie jest czasami, ale nie zawsze związane z napadem, który może spowodować poważne szkody fizyczne, a nawet zabić kogoś. Może to prowadzić do pozbawienia wolności, utraty pracy i zniszczenia rodziny. Ludzie, którzy się zabijają, są często, ale nie zawsze pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Każdy, kto pije regularnie lub mocno, jest podatny na ewentualne wahania nastroju. Należy ich zachęcać do szukania profesjonalnej pomocy w kontrolowaniu swojego picia i reakcji emocjonalnych na alkohol. Wszyscy pijący nie doświadczą złych huśtawek nastroju, ale ci, którzy potrzebują pomocy. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli Ty lub twoja ukochana osoba potrzebuje pomocy w związku z nadużywaniem alkoholu lub uzależnieniem od niego.